Top irydotomia laserowa Secrets

Jaskra barwnikowa oraz zespół rozproszenia barwnikowego także mogą uzasadniać decyzję o przeprowadzeniu irydotomii laserowej.

Jednym z podstawowych badań kwalifikujących do zabiegu irydotomii laserowej jest UBM gałki ocznej. Istotną częścią przygotowań do procedury jest badanie pola widzenia.

Po zabiegu niektórzy pacjenci skarżą się na dyskomfort powodowany przez niewielką ilość żelu pozostającą pod powiekami. Żel wypłukuje się samoistnie po kilku minutach wraz ze łzami.

Irydotomia laserowa to zabieg wykonywany ambulatoryjnie u chorych z jaskrą. Może on spowodować trwałe obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Jego podwyższenie w przebiegu choroby jest jednym z aspectów uszkadzających nerw wzrokowy.

Irydotomia jest zabiegiem wykonywanym za pomocą lasera stosowanym w leczeniu pewnych postaci jaskry.

Irydotomia laserowa to zabieg, z którym mogą mieć styczność pacjenci cierpiący na jaskrę. Ta metoda leczenia jest prosta, a jej wykonanie trwa zaledwie kilka minut.

Irydotomia laserowa ma za zadanie poszerzenie kąta i umożliwienie cieczy wodnistej dotarcie do beleczkowania i dalszych read more dróg odpływu z oka. Wskazaniem do wykonania tego zabiegu jest jaskra pierwotna zamkniętego kąta lub potwierdzony badaniem okulistycznym wąski kąt komory przedniej o dużym ryzyku zamknięcia. Irydotomia laserowa wykonywana jest również w niektórych przypadkach jaskry barwnikowej, gdzie kąt jest wprawdzie otwarty, ale celem zabiegu jest wypłaszczenie podstawy tęczówki i zmniejszenie jej kontaktu z obwódką rzęskową, co zmniejsza ilość wysypującego się barwnika.

W większości przypadków zwolnienie na dzień wykonywania zabiegu jest wystarczające. W nielicznych przypadkach zwolnienie konieczne jest na dłużej niż jeden dzień.

Pacjent powinien być skontrolowany po trzech godzinach od wykonania zabiegu, a następnie w pierwszej i drugiej dobie. Konieczna jest ocena drożności irydotomii, ponieważ jeśli nie jest ona drożna, zabieg nie jest skuteczny. Doskonałą metodą obrazowania irydotomii i jej drożności jest badanie optycznej koherentnej tomografii laserowej przedniego odcinka – AS-OCT lub ultrabiomikroskopia UBM.

Najlepszym miejscem wykonania irydotomii jest górno-skroniowy kwadrant obwodowej części tęczówki. Przed bezpośrednim użyciem lasera nakłada się specjalną soczewkę kontaktową. Aby tęczówka została przerwana, wiązka laserowa musi być precyzyjnie zogniskowana.

Wśród rzadkich powikłań irydotomii specjaliści wymieniają uszkodzenie nabłonka rogówki oraz zmętnienie soczewki oka.

Nasz sklep korzysta z ciasteczek i/lub innych podobnych technologii, które służą do gromadzenia i przechowywania informacji. Każdy konkretny plik cookie jest wykorzystywany do określonego celu lub celów, takich jak identyfikacja użytkownika, uzyskiwanie informacji o sposobie korzystania z naszego Sklepu lub w celu spersonalizowania wyświetlanych treści.

A czy sam pacjent powinien się w jakiś szczególny sposób przygotować do irydotomii laserowej? Nie ma takich wymogów. Zabieg nie musi być wykonywany na czczo, dlatego normalnie można spożywać przedtem posiłki. Można też zwyczajnym trybem przyjmować leki.

Około three-four godziny po zakończeniu zabiegu irydotomii laserowej lekarz ponownie zbada ciśnienie w operowanym oku. Jeżeli jest ono prawidłowe, możesz bezpiecznie udać się do domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *